DEGRADE İPLİK BOYAMA


degrade iplikle yapılmış kumaş
Tarafından | 28 Ekim 2016

DEGRADE NEDİR

Degrade alt bölgeden, ve üst bölgeden geçişli bir boyama sistemidir. İki renk ve tek renk olmak üzere planlanan Degrade boyama otomatik boya makinesi ve askı aracılığı ile kazanın içerisine girerek,geçiş verilir. Her işlemde 20-30 ürün işlev görmektedir.

Bu boyama sistemi ile, tişört, pantolon, şort, kapri , atlet , sweet, gibi ürünler boyanmaktadır. Aynı işlemler iplikler içinde uygulanabilmektedir.

RENK ARAÇLARI

Renk araçları resmin belli bir bölgesini veya tamamını boyama, degrade geçiş verme ve renk örneklerini alma işlemlerini yapmak için kullanılan araçlardır. Bu araçlar: degrade aracı, boya kovası ve damlalık aracıdır.

DEGRADE (GRADIENT) ARACI VE ÖZELLİKLERİ

Gradient (degrade) aracı renk geçişi oluşturmak için kullanılan araçtır. Degrade, bir renkten diğer renge geçişin yumuşak olduğu dolgulardır. Diğer bir tanımla degrade, bir rengin belirli bir alan içinde giderek başka bir renge dönüşmesidir. Degrade dokusu, iki rengin birbirine geçişinden oluştuğu gibi ikiden fazla rengin birbirine geçişiyle de oluşabilir. Ayrıca degrade dolgusunun başlangıcında, bitişinde ve ortasında saydam bölgeler oluşturulabilir.

  •  Linear Gradient: Doğrusal degrade çesididir.
  •  Radial Gradient : Dairesel degrade çeşididir.
  •  Angle Gradient : Açılı degrade çeşididir.
  •  Reflected Gradient : Simetrik degrade çeşididir.
  •  Diamond Gradient : Dörtgen degrade çeşididir

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir