KANVAS-PANAMA KUMAŞ


Tarafından | 13 Temmuz 2017

Kanvas kumaş nedir?

Ön ve arka yüzü aynı, kalın bir yapıya sahip olan keten kumaşlar kanvas olarak adlandırılır.

2/2 sepet Örgüde değişik gramajlarda dokunan düz ve desenli kumaşlardır. Yazlık kumaş olarak gevşek dokuda, keten ya da yün/keten karışımı kamgarn ipliklerden dokunur. Kışlık elbiselik olarak %100 yün ya da 45/55 yün/polyester karışımlı kamgarn iplikler de kullanılabilir. Aprede yumuşak bir tuşe verilir.

Çeşitli renklerde kanvas kumaşlar

Özellikleri nelerdir?

Kanvas kumaşlar belirli bir noktasal yapıya sahiptirler. Çok dayanıklı bir kumaş türüdür. Kullanıldığı alanlardan biri reklam sektörüdür. Üzerine baskı yapılarak bir çok amaçla kullanılabilir. Ayrıca yine üzerine çeşitli tarzda baskı yapılarak dekor aracı olarak kullanılabilir, kasnaklara sarılarak duvar tablosu olarak da kullanılabilir.

Hangi sektörlerde kullanılır?

Reklam sektörü yanı sıra tekstil sektöründe de en çok kullanılan kumaş türlerinden birisidir.Yapı olarak kumaş ile kot arasında olan kanvas spor giyim markalarının vazgeçilmezidir. Spor giyinmekten hoşlananların tercihi de genellikler kanvas kumaştan üretilen kıyafetler olmaktadır. Kanvas ile üretilen kıyafetler hem şık he de rahat bir görünüme sahiptirler. Kullanıcısına şıklık ve rahatlığı bir arada sunan kanvas kumaş dayanıklıdır. Kanvas kumaştan üretilen kıyafetler uzun yıllar kullanılabilir. Ağır ve rustik yapısı itibariyle oldukça dayanıklı bir kumaştır. Pamuklu bir kumaş olması kullanıcısına yaz-kış rahat bir kullanım sağlar.

Kanvas kumaştan yapılmış harika bir çanta

Reklam ve tekstil sektörü yanında döşemecilikte te kanvas kumaş ön sırayı almaktadır.

KANVAS-PANAMA KUMAŞ” için 2 görüş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir